Decydujemy razem! Budżet obywatelski Województwa Śląskiego

Wtorek, 17 lipca 2018

Chcesz mieć wpływ na to, co dzieje się w Twoim otoczeniu? Lubisz żywe dyskusje? Angażujesz się w działania na rzecz lokalnej społeczności? Zapraszamy na dąbrowskie spotkanie konsultacyjne. Zarejestruj się i porozmawiaj z nami o wypracowaniu systemu dla wojewódzkiego budżetu partycypacyjnego! 

 

Budżet obywatelski to sposób na podział wspólnych pieniędzy zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Można je przeznaczyć na realizację potrzebnych i ciekawych pomysłów, które są wybierane w wyniku głosowania. Te procesy obserwujecie w swoich miastach. 

 

A co, gdyby taki budżet objął swoim zasięgiem całe województwo? Dobre pytanie! O tym właśnie chcemy z Wami podyskutować. 

 

Spotkanie w Dąbrowie Górniczej jest jednym z 30, w trakcie których opowiemy i wymienimy opinie na temat budżetu partycypacyjnego dla całego województwa. A konsultujemy z Wami pomysły wszędzie - w dużych, średnich i małych miastach, na terenie gmin miejsko-wiejskich i wiejskich, w obrębie powiatów grodzkich i miast na prawach powiatu. 

 

Opowiemy o tym, jakie zagadnienia są kluczowe dla wypracowania mechanizmu wojewódzkiego, zapytamy Was o opinię, a wnioski zapiszemy, przeanalizujemy i - być może - Wasze postulaty znajdą swoje odbicie w narzędziu, które wdroży Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Dla kogo jest to spotkanie?

  • dla młodzieży 
  • dla pracowników urzędów i instytucji 
  • dla przedstawicieli organizacji pozarządowych 
  • dla lokalnych przedsiębiorców 
  • dla reprezentantów okolicznych mediów 
  • dla wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolic

Prowadzenie: Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS

***

Spotkanie konsultacyjne "Decydujmy razem! Budżet obywatelski Województwa Śląskiego" w Dąbrowie Górniczej data: 31 lipca 2018 r. | godz.: 17:00-19:00 miejsce: Centrum Aktywności Obywatelskiej, ul. Sienkiewicza 6A

 

Spotkanie konsultacyjne jest dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach realizacji zadania publicznego "Decydujmy razem! Budżet obywatelski województwa śląskiego".

PoWtŚrCzPtSoNd
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
232425262728 29
3031
Ładowanie...